top of page

Dış Mekan Düğün Çekimleri

Stüdyo düğün fotoğrafı çekimi eskiye oranla oldukça az ilgi görmektedir. Dış mekan düğün çekimleri ise son yıllarda en fazla ilgi gören ve teknolojinin gelişmesi ile her yıl farklılaşan bir yöntemdir. Dış mekan fotoğraf çekimine bu kadar ilgi gösterilmesinin başlıca nedeni doğal olması, doğal ışık bulunması ve farklı konseptlerden oluşmasıdır. Stüdyo çekimine göre her ne kadar uzun sürse de ve yorucu olsa da çekim sonunda bütün yorgunluğunuza değecektir. Balayı ve Düğün öncesi çiftler dış mekan fotoğraf çekimlerine yoğun ilgi göstermektedir, ama tavsiyemiz çekimin düğün sonrasında yapılmasıdır.

dis-mekan-dugun-cekimi.jpg

Dış Mekan Çekimi Nasıl yapılır?

Dış mekan fotoğraf çekimleri hem fotoğraf sanatçısı hemde sizin ortak kararınızla organize edilebilir. Bir çok çift bu özel gün için mutlaka fotoğraf çekiminde bir konsept düşünmektedir. Ancak kesin karanızı vermeden önce fotoğraf sanatçısı ile bunu paylaşmalı ve uzman görüşlerine önem vermelisiniz. Fethiye düğün fotoğrafçısı olarak dış mekan düğün çekimleri için her çiftimizin konsept ve tarzına son derece saygı duyuyoruz. Ancak çok daha kaliteli bir fotoğraf çekimi için sizlere sürekli tavsiyelerde bulunuyoruz. Fethiye balayı fotoğrafçısı ve düğün fotoğrafçısı seçiminizden önce mutlaka içeriklerimizi incelemeyi unutmayın.

 

  • Düğün fotoğrafı çekimlerinde yaz aylarında en uygun saat dilimleri saat 15:00 ile 19:00 saat aralığındadır. 

  • Dış mekan düğün çekimleri sırasında terlemeye sebebiyet verecek hızlı ve yorucu hareketlerden kaçınılmalıdır.

  • Dış mekan çekimlerinde kabarık tarlatanlı gelinlikler yerine, daha sade beyaz elbiseler veya dar kesimli rahat gelinliklerdir.

  • Damat içinde mutlaka düğün fotoğrafı çekimi için gelin adaylarının tercih ettiği beyaz elbiselere uygun kıyafetler kombin edilmelidir.

  • Gelin adayları makyaj bozulmalarına karşın yanlarında makyaj malzemelerini getirebilirler. 

  • Dış mekan fotoğraf çekimlerinde ağır makyaj yerine daha soft sade makyaj tercih edilmelidir.

dış-mekan-dugun-cekimleri.jpg

Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

dugun-fotografcisi-secimi.jpg

Bu özel gününüzün en iyi şekilde geçmesi ve gün sonunda mutlu olarak ayrılmak için düğün fotoğrafçınızı doğru seçmelisiniz. Dış mekan düğün çekimleri ve stüdyo çekimleri içinde fotoğrafçı seçiminiz oldukça değerlidir. Seçim yapmadan önce düğün fotoğrafçısının daha önceki çekimlerini mutlaka incelemeniz gerekir. Bu çekimler sizlere düğün fotoğrafçısının tarzını ve bakış açısını gösterecektir. 

Çekim için düşündüğünüz Fotoğraf Sanatçısı'nın portfolyosu,websitesi,instagram hesabı onu tanımanızı sağlayan en etkili yöntemdir. Düğün fotoğrafçısının amatör veya uzun yıllar bu işi yaptığına bakmadan fotoğraf kalitesine daha fazla dikkat edin. 2009 yılından beri Fethiye'de dış mekan düğün fotoğrafçılığı yapan ve kendine özgü konseptler hazırlayıp farklı bakış açısıyla en güzel anılarınıza şahitlik eden Fotoğraf Sanatçısı Durdali Dalgın ile tanışmanız dileğiyle.  

Fethiye'de Düğün Fotoğrafçısı

Muğla Fethiye ilçesi ülkemizin en gözde ve ilgi çekici yerlerinden biridir. Mükemmel bir doğa gösterisi sunan ilçemiz düğün fotoğrafçılığı içinde mükemmel alanlar ve mekanlar sunmaktadır. Fethiye hem deniz hemde doğa manzarası bakımından fotoğrafçılık için en çok alternatif sunan bölgelerimizden biridir. Fethiye düğün fotoğrafçısı arayışınız da karşınıza bir çok alternatif çıkacaktır. Son yıllardaki taleplerin yoğunluğu nedeni ile bu alanda hizmet verenlerin sayısında da ciddi artış vardır. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken ilçede bulunan dış mekan fotoğrafçılarının portfolyolarını dikkatlice incelemenizi ve kendine özgü bakış açısıyla diğerlerinden sıyrılan, gerçek fotoğraf sanatçılarıyla çalışmanızı temenni ederiz.

 

Fethiye'de düğün fotoğrafçısı arayışınız varsa etkiliyeci çekim fotoğraflarımıza mutlaka gözatınız. Dış mekan düğün çekimleri için en doğal kaliteyi üstün teknik ve tecrübemizle bütünleştirmekte ve sizlere kalıcı, ömür boyu bu anları hatırlatacak çekimler yapmaktayız. 

bottom of page